Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Dentální hygiena

K léčbě se používají snímací a fixní aparáty. Pro kvaliní léčbu je třeba udělat důkladné vstupní vyšetření.

Dentální hygiena

Proč pravidelně navštěvovat dentální hygienu a co to je?

Dutina ústní je osídlena mnoha druhy bakterií.Tyto bakterie vytvářejí souvislou měkkou vrstvu na zubu – plak. Pokud plak ze zubů důkladně neodstraníme, usazují se do něj minerály a vzniká zubní kámen. Ten narušuje bariéru, která chrání kořen a závěsný aparát zubu před vlivem bakterií. Proto je vhodné pravidelně navštěvovat dentální hygienu, během které se zubní kámen i plak odborně odstraní ultrazvukem. Poté se vyčistí mezizubní prostory vhodným mezizubním kartáčkem nebo nití a na závěr se zuby vyleští speciální pastou aby se odstranily nežádoucí pigmentace ze zubů.

Dentální hygiena u pacientů s fixním ortodontickým aparátem

    Během léčby fixním ortodontickým aparátem nastává v ústní dutině vhodná půda pro přemnožení bakterií způsobujících zánět dásní a zubní kaz. Při nedostatečné hygieně vzniká vysoké riziko odvápnění skloviny a nevzhledných bílých skvrn kolem zámků a zánět dásní. Je tedy nutné docházet na dentální hygienu alespoň jednou za 3-4 měsíce po celou dobu léčby fixním ortodontickým aparátem. Na dentální hygieně se dozvíte jak a proč vzniká zánět dásní a parodontitida, jakým způsobem a čím čistit zuby s fixními rovnátky i bez rovnátek, proč a jak vzniká zubní kámen a jak jeho vzniku předejít.
 
Jak probíhá ošetření?

    V první fázi se pacienti dozví jak správně čistit zuby. Samotné ošetření následuje po instruktáži ústní hygieny. Nejprve se odstraní zubní kámen a plak ultrazvukem, poté se vyčistí mezizubní prostory a zvolí se správná velikost mezizubního kartáčku, který pak budete používat doma. Nakonec se zuby vyleští speciální pastou, která odstraní něžádoucí pigmentace. Pokud jsou pigmentace velmi rozsáhlé je možně provést ošetření zubů pomocí air-flow – pískování.

Ošetření není hrazeno ze zdravotního pojištění.


Ceník

První ošetření - 1600,-
Opakované ošetření nejpozději do 6 měsíců - 900,-

Dentální hygienistka
Lenka Zachová DiS.
Kontakt: +420 608 924 466

Před ošetřením
Před ošetřením
Po ošetření
Po ošetření
Před ošetřením
Před ošetřením
Po ošetření
Po ošetření